А ви знали які податки платите щодня?

30.05.2021

Кожен із нас, так чи інакше платить зі своєї кишені досить великі податки до державного чи місцевого бюджету, часто навіть не здогадуючись про то!



За своєю суттю, податки можна умовно розділити на 3-ри категорії, для зручності пояснення їх спрямованості, розміру та обов'язковості, а саме:

1. Податки на споживання:

     - Податок на додану вартість (ПДВ)

     - Акциз

     - Мито

2. Податки на доходи:

     - Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО)

     - Єдиний соціальний внесок (ЄСВ)

     - Єдиний податок (ЄП)

     - Податок на прибуток

-     - Військовий збір

3. Податок на майно:

     - Податок на нерухоме майно

     - Податок на землю


Отже, розберемо детальніше, що ж являє собою кожен із цих податків:

1. 1. Податок на додану вартість - це непрямий податок, який входить в ціну товарів (робіт, послуг) та сплачується покупцем, але його облік та перерахування до державного бюджету здійснює продавець (податковий агент). Розміри ставок податку визначені Податковим кодексом України та можуть становити 20 %, 7 % та 0 %. В більшості випадків, купуючи товари в магазинах, ми з Вами сплачуємо ПДВ в розмірі 20 %.

1.2. Акциз - податок не пов'язаний із одержанням прибутку та сплачується за окремі види діяльності, завжди покладаючись на покупця (пальне, алкоголь, тютюнові вироби, автомобілі і т.д..

1.3. Мито - різновид податків, котрий застосовується до  товарів, що переміщуються через митний кордон України. Мито може бути наступних видів:

     - ввізне мито;

     - вивізне мито;

     - сезонне мито;

     - особливі види мита: спеціальне, антидемпінгове, компенсаційне, додатковий імпортний збір.


2.1. Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) - загальнодержавний податок, котрий сплачується фізичними особами (громадянами) з кожного отриманого прибутку в розмірі 18 %, окрім випадків застосування знижених ставок ПДФО, а саме у випадку отримання отримання дивідендів за акціями - в розмірі 5% або 9%, отримання доходу від продажу майна (рухомого, нерухомого) - в розмірі 5%, отримання спадку - в розмірі 5% або 18%.

2.2. Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) - регулярний та загальнообов'язковий страховий платіж, податок котрий сплачується до Пенсійного фонду України (ПФУ) та спрямований на пенсійне забезпечення існуючих на момент сплати пенсіонерів. Розмір ЄСВ складає 22 % та сплачується роботодавцем за найманого працівника, виходячи із розміру заробітної плати.

2.3. Єдиний податок (ЄП) - податок, що сплачують суб'єкти господарської діяльності на спрощеній системі оподаткування, основний підприємницький податок. Ставки єдиного податку становлять - на 1-й групі - не бiльше 10% прожиткового мінімума на працездатну особу, на 2-й групі - не біліше 20% мінімальної зарплат, на 3-й групі - 5% від доходу для неплатників ПДВ та 3% від доходу для платників ПДВ, на 4-й групі - ставка податку застосовується до грошової оцінки використовуваної землі

2.4. Податок на прибуток - податок, котрий сплачується підприємствами з прибутку, одержаного від реалізації послуг чи продукції, фондів, активів, цінних паперів, валюти та інших видів  ресурсів, а також із прибутку від орендних операцій, роялті та від позареалізаційних операцій. Розмір податку на прибуток в Україні становить 18 %, за загальним правилом та 0, 0.3, 4, 6, 12, 15 та 30 % в залежності від різних видів діяльності.

2.5. Військовий збір - додатковий тимчасовий податок (спочатку до кінця 2014 року), для фінансування Збройних сил України під час проведення АТО у зв'язку з російською агресією.Розмір військового збору складає 1,5 %, в основному, від суми отриманого доходу .


3.1. Податок на нерухоме майно сплачується у випадках наявності у власності особи:

     - квартир площею понад 60 м.кв.;

     - житлових будинків площею понад 120 м.кв.;

     - інших типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток ( у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/ квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) понад 180 м.кв..

Податок нараховується на квадратні метри понад зазначені норми з розрахунку не більше 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати затвердженої станом на 1 січня поточного року.

3.2. Податок на землю сплачується власниками земельних ділянок або їх землекористувачами відповідно до ставок затверджених для кожної області та вираховується з розміру нормативно-грошової оцінки земельної ділянки.


Отже, кожного дня ми з Вами сплачуємо безліч різноманітних податків, про частину з яких ми навіть не здогадуємося!


Слідкуйте за нашими статтями та залишайтеся завжди в курсі всіх правових новел!


З повагою,

Старший партнер

ЮБ "Чорний та Партнери"

Чорний Олександр

Юридичне бюро "Чорний та Партнери"
09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 38/12
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати