Міністерство фінансів затвердило форму розкриття структури власності юридичних осіб
Оскільки Україна активно прямує до асиміляції з міжнародною спільнотою, однією із обов'язкових складових даного процесу є виконання зобов'язань визначених Угодою про асоціацію з ЄС.
В зв'язку з цим, з дотриманням рекомендацій FATF (міжнародної організації по боротьбі із відмиванням коштів) та 4 і частково 5 Директиви Європейського Союзу проти відмивання коштів та фінансування тероризму Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 28 квітня 2020 року.
11 червня 2021 року в газеті "Урядовий кур'єр" (№111) був офіційно опублікований наказ Міністерства фінансів України від 19.03.2021 №163 "Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності".
Відповідно до вимог чинного законодавства та безпосередньо положень самого наказу, він набере чинності з 11 липня 2021 року.
Слід зауважити, що всі юридичні особи, зобов'язані протягом 3 (трьох) місяців з дня набрання чинності наказом, подати до державного реєстратора відповідну форму структури власності.
Роз'яснення від Міністерства фінансів України щодо наказу № 163 "Про затвердження
Положення про форму та зміст структури власності" можете побачити тут:
Структура власності є офіційним документом, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юрособи має в обов'язковому порядку надаватись державному реєстратору.
У структурі власності потрібно зазначити розмір участі кожного з власників, а також вказати осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юрособи. Також необхідно зазначати опис здійснення та характер вирішального впливу кінцевого бенефіціарного власника на діяльність юридичної особи.
У разі якщо відомості щодо кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи чітко не відслідковуються за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, до схематичного зображення необхідно також додати офіційні документи, що підтверджують можливість здійснювати такий вирішальний вплив.